نمای داخلی آنانتا ساماکهوم
نمای داخلی آنانتا ساماکهوم

یکی از بناهای تاریخی در بانکوک تالار تخت سلطنتی آنانتا ساماکهوم می باشد که بسیار زیباست و به سبک معماری ایتالیایی ساخته شده است . این تالار توسط دو معمار ایتالیایی به نام های آنیباله ریگوتی و ماریو تاماگنو ساخته شده که آثار افسانه ای خود را در سراسر تایلند برجای گذاشته اند.این بنا از دیدنی های معروف بانکوک به شمار می رود و سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.آنانتا ساماکهوم توسط باغ های سبزی احاطه شده که حتی در گرمای ماه آوریل نیز بخوبی از آنها نگهداری می شود. این باغ ها تحت نظارت باغبان های مخصوصی قرار دارند که از گل ها، گیاهان و سبزه ها بطور روزانه مراقبت کرده و زیبایی آنها را حفظ می کنند.

تالار تخت سلطنتی، بنایی دو طبقه است.طراحی و ساخت تالار تخت سلطنتی توسط معماران ایتالیایی انجام شده و بنابراین تأثیر معماری اروپایی را می توان در آن مشاهده کرد.این تالار، تالاری بسیار بزرگ با گنبدی سفید و خیره کننده است که از فواصل بسیار دور قابل رؤیت می باشد. گنبد مرکزی تالار تخت سلطنتی آنانتا ساماکهوم توسط شش گنبد کوچکتر احاطه شده است. مجسمه های ظریفی در ورودی این تالار وجود دارد که از طراحی بسیار خوبی برخوردارند و به خوبی نیز از آنها نگهداری می شود.

دروازه آهنی طلاکاری شده ای در این مکان قرار دارد که به سمت تالار باز می شود. مسیر عبور بطور کامل توسط فرش پوشانده شده است. دیوارهای جانبی به طرز زیبایی با سنگ مرمر تزئین شده اند. در سمت دیگر این تالار، راه پله ای وجود دارد که به تالار اصلی منتهی می شود. درون این اتاق، تخت پادشاهی و دو چتر به شکل باشکوهی در زیر گنبد مرکزی قرار دارند.بر روی دیوارهای این تالار مجسمه ها و نقاشی های زیادی به چشم می خورد. همچنین درون ساختمان تالار دیگری وجود دارد که در آن مجسمه ها و نقاشی های دیواری متفاوتی به نمایش درآمده اند.

برگرفته از :  thaitor.ir

 آنانتا ساماکهوم

  مشخصات
نام فارسی آنانتا ساماکهوم
نام لاتین Ananta Samakhom Throne Hall Bangkok
وب سایت artsofthekingdom.com
تلفن +6622839411
آدرس خیابان راچاویتی به سمت شرق - آنانتا ساماکهوم

روش های رسیدن به اینجا

تاکسی
بهترین روش برای دسترسی به این مکان استفاده از تاکسی است

  • پیشنهاد می کنیم برای دسترسی بهتر از تور فارسی زبان استفاده کنید

گالری تصاویر