Ski_Dubai_5
پیست اسکی دبی

پیست اسکی دبی بزرگ ترین و عجیب ترین پیست اسکی دنیا می باشد و در کشوری ساخته شده است که دمای هوا در تابستان به ۵۰ درجه سانتیگراد می رسد. این اولین پیست سرپوشیده در خاورمیانه می باشد که در قلب بیابان های امارات ساخته شده و در سپتامپر ۲۰۰۵ افتتاح گردیده است. افتتاح پیست اسکی دبی موج جدیدی از گردشگران را از تمام نقاط دنیا به این منطقه کشانده است. پیست اسکی دبی که در مرکز خرید مال امارات ( Mall of the Emirates) واقع شده یکی از جاذبه‌های دیدنی ساخت بشر در قرن حاضر می باشد. این مجموعه و مرکز خرید آن توسط شرکت مجید آل فاطیم یکی از ثروتمندان دبی اداره می شود. قابل ذکر است که برای ساخت پیست اسکی دبی هزینه ای حدود ۲۷۲ میلیون دلار شده است.
فضای پیست اسکی دبی ۲۲۵۰۰ متر مربع (معادل سه زمین فوتبال) بوده که حداکثر ارتفاع آن ۸۵ متر ( تقریباً معادل یک برج ۲۵ طبقه) و پهنای آن ۸۰ متر می باشد. این محیط فقط مخصوص پیست اسکی بوده که قابلیت پذایرائی از ۱۵۰۰ اسکی باز را نیز دارد. پیست اسکی دبی در حدی با استاندارد های جهانی مطابقت دارد که میزبان مسابقات اسکی قهرمانی جهان بوده و اسکی بازانی از ۱۴ کشور مشهور جهان در این مجموعه به رقابت با یکدیگر پرداخته اند.
در پیست اسکی دبی شبانه روز چیزی حدود ۳۰ تن برف مصنوعی از آسمان آن بر زمین می‌نشیند تا جاذبه‌ای باور نکردنی را برای بازدیدکنندگان بوجود آورد. دمای هوای داخل فضای پیست بین ۳ تا ۳۰- درجه سانتیگراد متغیر می باشد، در حالیکه بیرون از پیست گرمای هوا به ۵۰ درجه نیز میرسد.

 

منبع:  tourir.ir

در پیست اسکی دبی علاوه بر پیست اسکی، پیست دیگری برای اسنو‌‌بورد سواران در نظر گرفته شده است که می توانند پرش های‌ خود را در منطقه سبک آزاد تمرین کنند.

پیست اسکی دبی دارای ۵ دور با ارتفاع و شیب متفاوت بوده که طولانی‌ترین دور ‌آن، ۴۰۰ متر با سقوطی بیش از ۶۰ متر می‌باشد. شما می توانید مهارتهای خود را در اولین پیست اسکی بلند سرپوشیده جهان آزمایش کنید یا شیب های‌ آرام مبتدی را دور بزنید. اسکی‌ بازها و اسنو‌بورد سواران در کلیه سطوح مهارتی از این شیب های‌ گوناگون لذت خواهند برد. حتی اگر اسکی بلد نباشید می توانید از مدرسه اسکی این قسمت، اسکی را به طور حرفه ای بیاموزید.

یکی از نکات خوب پیست اسکی دبی امکان اجاره وسائل کامل اسکی و اسنوبرد است و دیگر نیازی به نگرانی مهمانان این پیست برای حمل و نقل وسائل اسکی نمی باشد. همچنین برای انتقال اسکی بازان به بالای پیست از تله کابین چهارگانه و یدک‌کش ها استفاده می شود.

در این مجموعه علاوه بر پیست اسکی یک پارک برفی نیز ساخته شده است که اولین پارک برفی دنیا به شمار می رود و وسعت آن حدود ۳۰۰۰ متر مربع می باشد.

در پیست اسکی دبی فرفی ندارد که شما پیر باشید یا جوان، برای همه شما امکانات به اندازه کافی برای تفریحی دلنشین فراهم است، حتی اگر قصد بازی کردن هم نداشته باشید و بخواهید فقط تماشا کنید، می توانید از یک ناهار یا شام در محیطی برفی لذت ببرید.

رستوران کافه ای به نام St. Moritz انواع و اقسام غذاهای بین المللی را برایتان فراهم کرده است و از طرفی هم رستوران Avalanche محیطی برای نوشیدن انواع نوشیدنی ها سوپ های گرم و ساندویچ است.

قیمت بلیط پیست اسکی دبی

قیمت بلیط پیست اسکی دبی برای بازدید کنندگانی که قصد استفاده از پارک برفی را داشته باشند، برای افراد بزرگسال و کودکان ۲۵۰ درهم می باشد که البته مدام این قیمت ها تغییر می کند

قیمت پیست اسکی دبی، بخش سطح شیب دار (اسکی و اسنوبورد) برای هر ۲ ساعت، برای افراد بزرگسال (۱۳ سال به بالا)، ۲۰۰ درهم و برای کودکان، ۱۷۰ درهم می باشد.

به دلیل تغییر مداوم قیمت در فصل های مختلف سال برای اطلاع دقیق تر از قیمت ها می توانید به سایت http://www.theplaymania.com/skidubai/pricing مراجعه نمایید.

  مشخصات
نام فارسی پیست اسکی دبی
نام لاتین Ski Dubai
وب سایت theplaymania.com
تلفن +971800386
آدرس بزرگراه شیخ زاید به سمت غرب  - مجموعه اسکی دبی

روش های رسیدن به اینجا

تاکسی
مانند دیگر مناطق دبی جهت رسیدن به این مکان باید از تاکسی دربستی استفاده کنید

تور شهری
پیشنهاد ما استفاده از تور شهری فارسی زبان برای استفاده از این مکان است

گالری تصاویر