ورودی بازار چینی ها
بخشی از خیابان پتالینگ

بازار چینی ها  > خیابان پتالینگ ، مرکز محله اصلی چینی ها در کوالالامپور، بیشتر فضای سنتی خود را حفظ کرده است؛ به خصوص شب ها وقتی که دستفروشان اجناس خود را در خیابان پهن می کنند.

شما می توانید هرکالایی را، از جواهر و خوشبوکننده گرفته تا اسباب بازی و تی شرت، در بازار چینی ها خریداری کنید، اما جاذبه واقعی این بازار شبانه پرسه زدن در آن و لذت بردن از مناظر، صداها و انرژی است که در فضا وجود دارد. انواع متنوعی از غذاهای خوشمزه در این بازار وجود دارند؛ برخی از رستوران های این محل نسل ها است که به این کار مشغول هستند. اهالی منطقه در اصل برای خرید لوازم فرعی و غذاهای بی نظیر چینی دسته دسته به این محل می آیند. بنابراین، شجاع باشید و با شکمی گرسنه و روحیه ای ماجراجو به خیابان پتالینگ و بازار چینی ها بروید. حتی اگر یک ریال هم خرج نکنید، (که البته بعید به نظر می رسد!)، به شما اطمینان می دهیم که لحظات بی نظیری را در اینجا تجربه خواهید کرد.

در آخر خیابان پتالینگ ( بازار چینی ها ) ، می توانید از معبد چان سی شو ین، که به سال 1906 تعلق دارد، دیدن کنید. داخل این ساختمان عمارت های رو به حیاط، کنده کاری و نقاشی های ظریف وجود دارند. در خارج از آن، مجسمه های سرامیکی که استادانه لعاب کاری شده و نما و پشت بام ها را آراسته اند، به چشم می خورند.

گردشگرانی که به دنبال ماجراجویی های بیشتری هستند، می توانند از خیابان پتالینگ به سمت پایین بروند و معبد سری ماها ماریامان اهل جنوب هند را تماشا کنند. این معبد در خیابان Tun H.S.Lee است که در چند قدمی محله چینی ها قرار دارد. این معبد در سال 1873 بنا شد و گفته می شود که آراسته ترین و استادانه ترین معبد هندو در این کشور است. ویژگی های طراحی و تزئینی آن عبارتند از: کنده کاری های ظریف خدایان هندو، تزئیناتی از طلا، سنگ های قیمتی و نقوشی که با دست رنگ شده اند. تزئینات دیگر آن استفاده از کاشی های نفیس ایتالیایی و اسپانیایی است. یک ارابه نقره ای نیز در این معبد وجود دارد که به طور برجسته در هیئت های مذهبی برای حمل مجسمه خدایان در خیابان های شهر از آن استفاده می شود.

در خارج از معبد سری ماها ماریامان غرفه هایی وجود دارند که حلقه و رشته هایی از گل خوشبوی یاس می فروشند. به علاوه، عطر خوش و قوی گیاهان سنتی چینی و نیز عطر تازه قهوه دم کرده در هوای سراسر خیابان پیچیده شده است.

بازار چینی ها

  مشخصات
نام فارسی خیابان پتالینگ
نام لاتین Petaling Street
وب سایت -
تلفن +60320325988
آدرس Jalan Petaling, 50000 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Malaysia
 ایمیل  -

روش های رسیدن به اینجا

پیاده یا با تاکسی
خیابان پتالینگ رو به روی مجتمع تجاری کوتارایا و بازار مرکزی واقع شده است.

خط آهن سریع Light Rapid Transit (LRT)
خط PUTRA را سوار شوید و در ایستگاه پاسار سنی توقف کنید. خیابان پتالینگ در چند قدمی شما قرار دارد.

گالری تصاویر