مجموعه تفریحی سان وی لاگون
مجموعه تفریحی سان وی لاگون

آیا می خواهید بدون اینکه شهر را ترک کنید، در تعطیلات یک مقدار خوش بگذرانید؟ به پارک آبی و مجموعه تفریحی Sunway Lagoon ، یک پارک تفریحی که برنده چندین جایزه شده است و تنها 15 دقیقه از کوالا لامپور فاصله دارد، بروید. در این پارک بی نظیر می توانید از پنج نوع پارک متفاوت، با بیش از 80 نوع گردش و جاذبه مختلف، استفاده کنید.

از بین واتر پارک (پارک آبی)، امیوزمنت پارک (سرگرمی)، وایلد لایف پارک (حیات وحش)، اکستریم پارک و اسکریم پارک (هیجان) یکی را انتخاب، یا تمام روز خود را به سر زدن به همه این پارک ها سپری کنید. از بزرگترین ساحل موج سواری شنی و مصنوعی دنیا، طولانی ترین پل عابر پیاده معلق در دنیا، بلند ترین پرتاب تیرکمان در آسیا، اولین باغ وحش تعاملی در مالزی و یکی از طولانی ترین مسیرهای فلایینگ فاکس (مسیر پرواز با کابل) لذت ببرید.

موج هایی به بلندی 8 فوت به ساحل شنی موج سواری، به مساحت بیش از 13,000 متر مربع، برخورد می کنند. وقتی کودکان در حال بازی در شن ها هستند، والدین آنها می توانند آفتاب بگیرند. کسانی که به دنبال هیجان بیشتری هستند، می توانند یک بورد بردارند و موج سواری کنند!

از دیگر سرگرمی های پارک آبی و مجموعه تفریحی Sunway Lagoon می توان بازی های جنگی پینت بال، دوچرخه سواری بر روی کوه، بالا رفتن از دیوار، بانجی جامپینگ، کارتینگ، سوار شدن بر خودروی همه جارو (ATV)، تئاتر ترسناک پونتیاناک، و جنگ لیزری ترمیناتور را نام برد.

انجمن بین المللی پارک ها و جاذبه ها (IAAPA) برای چهار سال متوالی (2007-2010) همواره پارک آبی و مجموعه تفریحی Sunway Lagoon را به عنوان بهترین جاذبه توریستی در آسیا به رسمیت شناخته است. این پارک، به جز در تعطیلات عمومی مالزی و تعطیلات مدرسه، روزهای سه شنبه تعطیل است.

  مشخصات
نام فارسی پارک تفریحی سان وی لاگون
نام لاتین Sunway Lagoon Park
وب سایت www.sunwaylagoon.com
تلفن +60356390000
آدرس Sunway Lagoon 3, Jalan PJS 11/11, Bandar Sunway, 46150 Petaling Jaya, Selangor, Malaysia
   

روش های رسیدن به اینجا

از راه زمینی
سان وی لاگون در شهر بندر سان وی در پتالینگ جایا واقع شده است. شما می توانید از طریق شبکه ای از بزرگراه ها (بزرگراه فدرال، بزرگراه دامانسارا-پوچونگ، بزرگراه نیو پانتای و بزرگراه کساس) به این منطقه دسترسی پیدا کنید؛ همچنین با 15 دقیقه رانندگی از کوالا لامپور می توان به این پارک رسید. پارکینگ سان وی لاگون فضای زیادی برای پارک خودروها دارد.

اتوبوس
اگر از کوالا لامپور(کوالا لامپور سنترال/بازار مرکزی) به اینجا می آیید، اتوبوس های سریع ایسیر کوالا لامپور به شماره U63 یا U67 را سوار و در سان وی پیرامید پیاده شوید. اتوبوس های عمومی زیادی نیز از مناطق دیگر به اینجا می آیند - تنها کافی است جزئیات آن را از مسئول هتل خود سوال کنید.

اتوبوس ایاب و ذهاب رایگان
روزانه اتوبوس های ایاب و ذهاب رایگان هر 25 دقیقه یکبار و از ساعت 7 صبح تا 9.30 شب در اطراف شهر بندر سان وی حرکت می کنند. در آخر هفته ها و تعطیلات عمومی، این اتوبوس ها از ساعت 9 صبح تا 9.30 شب کار می کنند. ایستگاه های آن در هتل سان وی پیرامید، هتل و چشمه تفریحی سان وی، مرکز خرید سان وی پیرامید، ورودی سان وی لاگون و مرکز درمانی سان وی قرار دارند.

با قطار
قطار مسافربری کراتاپی تانا مرایو (KTM) را سوار و در ایستگاه سوبانگ جایا پیاده شوید. از آنجا با گرفتن یک تاکسی، بعد از حدود 15 دقیقه به سان وی لاگون خواهید رسید.

خط آهن سریع Light Rapid Transit (LRT)
خط کلانا جایا را سوار و در ایستگاه کلانا جایا پیاده شوید. از آنجا، سوار بر یک اتوبوس مخصوص مترو به ایستگاه سان وی پیرامید بروید.

گالری تصاویر