بودای هندی
بودای هندی

غار باتو یا معبد هندی ها نام معبدی در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور در کشور مالزی است. این معبد به دلیل نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده‌است، به معبد غارهای باتو شهرت دارد.

معبد هندی ها یکی از معروفترین معابد دین هندو در خارج از کشور هندوستان می‌باشد. سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از این معبد دیدین می‌کنند که از این رو این معبد را به یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی جهان بدل کرده‌است.
در بین مردم هندوی مالزی، شهرت غارهای باتو کیو به میلیون‌ها سال می‌رسد، زمانی که بومی‌های منطقه از غارها بعنوان سرپناه استفاده می‌کرده‌اند. در سال ۱۸۹۱ یک بازرگان مشهور هندی در مالزی، معبد هندی ها را به یکی از بزرگان تاریخ مذهبی هندو پیشکش کرد و مجسمه امروزی را بنا نهاد و در سال ۱۹۲۰ تعداد ۲۸۶ پله برای دسترسی آسان تر زائران به غارهای این معبد، در دامنهٔ این تپه ساخته شد.
غارهای باتو یا معبد هندی ها  یک جاذبه گردشگری نمادین و مشهور در سلانگور به شمار می رود.
غارهای باتو در محل معبد و زیارتگاه هندو واقع شده اند و هزاران نمازگزار و گردشگر را، به خصوص در زمان جشنوراه سالانه هندو به نام تایپوسام، به اینجا می کشاند.
غارهای باتو برآمدگی های آهکی هستند که در شمال کوالا لامپور قرار دارند؛ این غار ها از سه غار اصلی تشکیل شده اند که معبدها و زیارتگاه های هندو را نشان می دهند.
به غیر از بالا رفتن از 272 پله و لذت بردن از آسمان خراش خیره کننده مرکز شهر، جاذبه اصلی این منطقه مجسمه بزرگ خدای هندو واقع در ورودی غار است.
میمون ها در اطراف غارها پرسه می زنند، و این منطقه محل معروفی برای دوستداران سنگ نوردی است. شما می توانید نقاشی ها و تصاویر خدایان را در غار رامایانا تماشا کنید.

 

منبع:  malaysia.travel

معبد هندی ها

مشخصات
نام فارسی معبد هندی ها و غارهای باتو
نام لاتین Batu Caves
وب سایت www.sunwaylagoon.com
تلفن +601300885050
آدرس کوالالامپور، سلانگور، غارهای باتو

روش های رسیدن به اینجا

با خودرو شخصی یا تاکسی
از آنجا که غارهای باتو کنار بزرگراه اصلی MRR2 در منطقه غارهای باتو واقع شده است، شما می توانید با خودرو شخصی یا تاکسی به آنجا بروید.

مسافربر KTM
همچنین خدمات قطار مسافربری KTM از کوالا لامپور سنترال به غارهای باتو وجود دارد.

مونوریل و اتوبوس
از کوالا لامپور سنترال، مونوریل سوار شوید و به ایستگاه تیتیوانگسا بروید. در این ایستگاه پیاده و اتوبوسی را سوار شوید که به غارهای باتو می رود.

  • پیشنهاد ما استفاده از تور فارسی زبان است

گالری تصاویر