برج کوالالامپور
برج کوالالامپور

برج کوالالامپور به طور شگفت آوری بر فراز بوکیت ناناس در 421 متری و 94 متری از سطح دریا قرار گرفته است و یک نمونه برجسته از آسمان خراش های شهر و احتمالا یکی از به یاد ماندنی ترین منظره هایی است که هر یک از بازدیدکنندگان کوالا لامپور همیشه به خاطر خواهند داشت.

معماری آن، بدلیل وجود بنایی که جزئیات دست نوشته های عربی، کاشی های اسلامی، نقش های کلاسیک گلدار و انتزاعی و ترکیب رنگ های آرامش بخش را نشان می دهد، نمایانگر میراث اسلامی کشور است.

به جز منظره وسیع، برج کوالالامپور برای گردشگران شهر که عاشق طبیعت هستند بسیار جالب خواهد بود. ناحیه پوشیده از سبزه در اطراف منارا کوالالامپور همان جنگل بوکیت ناناس، قدیمی ترین جنگل ثبت شده در کشور، است.

مساحت این جنگل 10.05 هکتار است و ریه سبز کوالالامپور محسوب می شود. این مکان پناهگاه تعدادی گیاه و جانور بی نظیر است که منحصرا در آب و هوای گرمسیری این کشور می زیند.

منبع: malaysia.travel

برج کوالالامپور

  مشخصات
نام فارسی برج کوالالامپور
نام لاتین Menara KL Tower
وب سایت menarakl.com.my
تلفن +60320205444
آدرس Jalan P Ramlee, 50250 Kuala Lumpur, Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur

روش های رسیدن به اینجا

خودرو شخصی یا تاکسی
بازدیدکنندگان می توانند از خودرو شخصی خود یا وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. جاده اصلی جالان آمپانگ، جالان گرجا و جالان راجا چولان است. 

وسیله نقلیه رایگان
خدمات رایگان ایاب و ذهاب هر نیم ساعت یکبار از دروازه های اصلی حرکت کرده، از داخل جنگل پر از تپه عبور می کند و به ورودی منارا کوالا لامپور می رود.

خط آهن سریع Light Rapid Transit (LRT)
ایستگاه برج کوالا لامپور در خط PUTRA LRT (ایستگاه دانگ وانگی) است.

مونوریل
مونوریل کوالا لامپور را سوار و در ایستگاه بوکیت نناس پیاده شوید.

گالری تصاویر