پارک تالاب های پوتراجایا
پارک تالاب های پوتراجایا

ساخت پارک تالاب ها در سال 1997 در یک زمین به مساحت 197 هکتار آغاز شد. هدف اصلی از ساخت این پارک، تصفیه آب و جلوگیری از راکد ماندن شبکه ای از دریاچه های اطراف شهر پوتراجایا بوده است و همیشه نقش مهمی در حفظ پاکیزگی و حیات وحش این دریاچه ها داشته است. از این رو پارک تالاب ها به یکی از مقاصد مهم گردشگری شهر پوتراجایا بدل شده است. از بخش های دیدنی این پارک می توان به مراکز زیر اشاره کرد:
مرکز تفسیر طبیعت:
این مرکز، موزه ای کوچک واقع در پارک است که به توضیح شیوه عملکرد تالاب ها در طبیعت و معرفی گیاهان و گونه های جانداران یافت شده در پارک می پردازد.
ورودی این پارک رایگان است اما با این وجود اگر اهل ماجراجویی هستید می توانید با هزینه کمی دوچرخه کرایه کنید، با تراموا دور تا دور پارک گشت و گذار کنید و با دوربین دوچشمی مناظر زیبا را رصد کنید!
حوضچه فلامینگو:
این مکان نیز زیستگاه گونه های مختلفی از پرندگان از جمله فلامینگو و حواصیل شب است و برای پیکنیک رفتن مکان مناسبی می باشد.
جنگل بامبو:
در طول مسیرتان در پارک تالاب ها به جنگلی از گیاهان بامبو بر می خورید. ممکن است در طول مسیر با دسته ای از میمون های خجالتی مواجه شوید که اطرافتان تاب می خورند!
مرکز بازآفرینی آب:
اگر حال و هوای قایقرانی به سرتان زده و می خواهید دلتان را به دریا بزنید، می توانید با چندین مدل قایق مختلف از مسیر پل عبور کنید تا به مرکز بازآفرینی آب برسید. این مکان برای ماهیگیری و باربیکیو نیز مناسب است.

منبع: www.malaysia-traveller.com

  مشخصات
نام فارسی  پارک تالاب های پوتراجایا
نام لاتین  Putrajaya Wetlands Park
وب سایت  -
تلفن 6011-1221-3069+
آدرس Presint 13, 62000 Putrajaya, Malaysia

روش های رسیدن به اینجا

اتوبوس

از راه کوالالامپور، سوار خط اتوبوس شهری شماره 868 شوید و در ایستگاه سینار کوتا که کنار ایستگاه پودورایا است پیاده شوید. ورودی پارک تالاب ها درست مقابل شما است!

گالری تصاویر